Chotkos's Blog

Programowanie i informatyka

Podstawy

Dobra, jedziemy!

~ Fakty są jasne – z książek w swojej podstawówce (!?)*,gimnazjum czy nawet liceum nie nauczysz się niczego konkretnego – olej to dopóki się nie dałeś wkręcić. Fakty są jasne, naprawdę znajomość exela, worda, painta i powerpointa, oraz szósta na koniec roku za to że umiesz cokolwiek napisać w htmlu i wgrać na pierwszy lepszy darmowy serwer nie jest podstawą do nazywania się informatykiem. Tak naprawdę to wszystkie te rzeczy są poniżej chociaż normalnego poziomu. Pisząc tego bloga mam nadzieję że nie jesteś absolutnym kretynem i word czy exel nie stanowi dla ciebie problemu – jeżeli jednak stanowi, no cóż, jest prostsze rozwiązanie, naciśnij magiczną kombinację alt+f4 i tam gdzie trafisz ćwicz swoje umiejętności.

~Skoro już pozbyliśmy się dzieci neo i innych pokemonów z bloga zacznijmy zajmować się innymi sprawami. Musisz się liczyć z tym, że od tego momentu tak prozaiczne rzeczy jak program obliczający kwadrat liczby czy inne pierdoły tego typu naprawdę będą cię cieszyć, szczególnie dlatego, że będzie to twoje dzieło. Po pewnym czasie jednak dotrzesz do gorszych sytuacji jak np. sześć godzin myślenia i kodzenia i brak wyników, hektolitry wypitej kawy, przekrwione oczy, problemy ze snem i inne równe przyjemne i radosne sprawy ;] Ostrzegam! Do programowania potrzeba uporu, uporu i jeszcze raz uporu!

~ Początki są dosyć banalne – należy dokonać wyboru języka programowania i skołować odpowiednie materiały do jego nauki, oraz kompilator ( o którym powiem za chwilę)

~ Język to podstawa – musisz dokonać wyboru, w chwili obecnej masz do wyboru dwa znaczące cokolwiek języki od których można spokojnie zacząć. Zaczniemy od tego prostszego – Pascala. Pascal to język dosyć stary i niezbyt już na topie, jest o tyle wygodny że angielska w dużej mierze składnia pozwala szybko się połapać. Jeżeli nie czujesz się za mocno i boisz rzucić na głęboką wodę wybierz Pascala. Jednak prędzej czy później musisz przerzucić się na C++ który może wydawać się nieco bardziej skomplikowany, ale szybko okaże się że jest dosyć czytelny i nawet przyjemny w użyciu, a już na pewno bardziej funkcjonalny. Ponieważ niczego nie narzucam – wybierz sam:

Kurs Pascala

Kurs C++

* jeżeli jesteś w podstawówce, to weź sobie puki co daruj, no chyba, że naprawdę ci zależy – ale ostrzegam to nie takie proste jak myślisz.

Reklamy

Styczeń 14, 2010 - Posted by | Dla zielonych |

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: