Chotkos's Blog

Programowanie i informatyka

Ideone.com

Muszę napisać tu o czymś ciekawym. Zapewne wiecie o projekcie Google Chrome OS, który zakłada, że już niedługo prawie w ogóle nie będziemy wykorzystywali dysków w naszych komputerach – wszystkie pliki i inne rzeczy znajdą swe miejsce w internecie, a w dodatku będziemy mieli również dostęp do aplikacji online. Piękna wizja nie?

No właśnie, tylko czy to jest dobre dla wszystkich? Wiecie… Panie z sekretariatu które nacodzień używają worda i exela raczej nie poczują problemu, ale powiecie że w sprawach takich jak programowanie liczą się różne parametry komputera, dostępność bibliotek, wersja kompilatora , blablablabla…

Możemy tak ględzić, tymczasem ktoś wpada na genialny pomysł i pewnie już od dziś zarabia niezłą kasę za niego – http://www.ideone.com

Środowisko programowania online! W lewym pasku wybieramy nasz ulubiony język programowania i odhaczamy „syntax highlite” – mamy środowisko programowania wygodniejsze pewnie od niektórych środowisk w tradycyjnej wersji, które jeszcze czasem da się spotkać.

  1. Strona pozwala zakodzić program,
  2. wgrać do niego input („click here to paste input (stdin) „) ,
  3. Skompilować! (submit)
  4. Testować do woli!

Polecam wszystkim którzy z jakichś względów nie mogą używać kompilatora na swoim komputerze ( a może i komórce-ile to możliwości daje!) Poza tym raczej można być pewnym że wszystko będzie sprawnie działać. Strona pozwala również na szybkie podzielenie się kodem w serwisach społecznościowych i ściągnięcie pliku źródła.

Jedyną wadą jest brak możliwości ściągnięcia pliku w formie skompilowanej .exe jednak da się bez tego żyć 😉

Reklamy

Styczeń 22, 2010 - Posted by | Doświadczenia, Programowanie |

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: